Shopping Cart Empty.!

Sorry, your Shopping Cart seems to be Empty.!

Biz Kimiz?

1996 yılında kurduğumuz şirketimiz 2000‘ li yılların başında “HER EVE SAUNA” ve “EVİNİZİN 2.WC’SİNİ SAUNAYA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ” sloganlarımızla bu sektöre ilk adımımızı attık.Bu sloganlarımız haber değeri gördü ve ulusal basının dikkatini çekmesi ve desteklemesiyle beraber sauna kültürünün tüm ülkemize yayılmasına büyük katkı sağladık. Kısa bir sürede firmamızı sektörün öncüsü konumuna getirdik.

Firmamız yıllarca birçok enternasyonal sauna markasının ana bayii konumunda çalışma ve üretimlerimizi sürdürdük. Daha sonra söz konusu bu markalar peşi sıra üretimlerini uzak doğu ülkelerine taşımalarından dolayı kalitelerinin büyük ölçüde düşmesi bizi yeni arayışlar içine sürükledi. %100 Avrupa’da (Finlandiya) üretim yapan ve bir dünya markası olan NARVİ ile 2 yıl gibi uzun bir görüşme sürecinden sonra, TÜRKİYE, IRAK, AZARBEYCAN ve SURİYE genel distribütörlüğünü almayı başardık.

2008 yılında 1200m² kapalı alanı olan Merter / Tozkoparan’daki kendi yerimize taşınarak satış, showroom ve üretimimizi bir araya topladık.

%100 Avrupa’da üretim yapan ve Türkiye’de distribütörlüğü bulunan başka 2. bir markanın olmayışının bize verdiği şevk ve heyecan ile “başarı, yalnız sözlüklerde çalışmadan önce gelir” felsefesine inanarak yolumuza devam ediyoruz.

BİR İDEALİMİZ VAR!.. Ne zamanki mimarlarımız, çizmiş oldukları her konut projesinde bir sauna yeri belirtecekler ve ne zaman ki ülkemiz üniversitelerinde saunanın sağlıkla ilişkisi ders olarak verilmeye başlanacak, işte biz o zaman bu kültürün tüm ülkemize yayılmasında ve sektörümüzün gelişmesindeki başarımızın onur ve mutluluğunu yaşayacağız.

Sauna Yaptıracakların Dikkatine!

Yıllardır sauna kültürünü Türkiye’ye yaymak için öncülük yapıp, maddi ve manevi çok büyük emekler sarf eden firmamız, bir taraftan bu başarısının keyif ve mutluluğunu yaşarken, diğer taraftan da yeni oluşmakta olan sektörümüzde bir takım olumsuzlukları görüp, gelecek yıllarda sektörümüzün adının olumsuz olarak hatırlanmaması için, misyonumuz gereği aşağıdaki uyarıların tarafımızdan yapılmasının lüzumu hasıl olmuştur.

1- Saunalar; İnternet sitelerinin veya katalogların görselliğine bakılarak (aldanıp) sipariş usulü satın alınabilecek standardı olan gereçler değildirler.

2- Saunanızı yaptırmaya karar verdiğiniz kişi veya kuruluşu muhakkak yerinde ziyaret ederek (böyle bir yer var mı acaba?) (satış ofisleri, showroomları, fabrikaları, imalathaneleri v.s.) saunanızda kullanılacak malzemeleri seçtikten sonra fiyatını onaylamalısınız.

3- Saunanızı yaptırmayı kararlaştırdığınız kişi veya kuruluşu mahallinde gidip görme imkanınız yok ise iyice araştırınız. Yayınladıkları referans listelerinin sanal olup olmadığını anlamak için kendinizin belirleyeceği kişilere ulaşarak muhakkak test ediniz.

4- Firmalardan alacağınız fiyat tekliflerinin içeriği, kullanılacak malzemeler ve gereçler birbirine çok benzerlik taşımakla birlikte (sınıf, kalite, işçilik ve satış sonu hizmet alma v.s.) maliyetleri konusunda fiyat farklılıklarının olması kaçınılmazdır.

Çok basit bir örnek; Firmalardan almış olduğunuz tekliflerin her birinde aynı benzerlikte ahşap aplik veya ışık perdesi diye sunulan bu aksesuar; 5 Euro mali- yette olabileceği gibi, 90-100 Euro maliyetli bir aplik de kullanılabilir. 1500 Euro’luk küçük bir konut saunasında 2 veya 3 adet aplik kullanılacağını var sayarsak 200 – 250 Euro’luk bir fiyat farkı oluşur. Bu örnekleri onlarca çoğaltabiliriz. Dolayısıyla saunanızı yaptırmaya karar verdiğiniz kişi ve kuruluşun sadece fiyatlandırmasına değil, söz konusu kişi veya kuruluş bir aracımıdır?… Yoksa merdiven altı bir imalat- çımıdır?…v.s. İyice araştırıp, ondan sonra karar vermelisiniz. Saunanızı kime yaptırır- sanız yaptırın hiç fark etmez, önceden bize ulaşın size büyük bir keyifle 24 saat gönüllü danışmanlık yapalım. Elinde çantası ile gelen bir kişiye saunanızı yaptırmaya karar verirseniz. Sauna yerine bir tavuk kümesi yaptırdığınızın farkında olamazsınız…!

Çok Önemli Dip Not : Saunanızda kullanılacak sauna sobasının her hangi bir Avrupa markası ve CE belgesinin olması hiçbir değer taşımaz. Söz konusu sauna sobasının % 100’nün hangi ülkede üretildiğine dair satın alacağınız kişi veya kuruluştan mutlaka yazılı belge isteyiniz. Saygılarımızla…

Sauna Sobası Alacakların Dikkatine!

Ülkemizde birçok Çin malı sauna soba markası bulunmaktadır. Konu ile ilgili olarak halkımızın bu derece bilinçsiz olmadığını düşünerek bu Uzakdoğu markaları hakkında açıklama yapma gereğini bile duymuyoruz.

Dünyada marka diyebileceğimiz sauna sobası üreticilerinin sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. Söz konusu bu enternasyonal firmalardan birinin 2004–2005 yıllarında Uzakdoğu ülkelerinin birine taşınıp üretime başlamasından sonra, dünya piyasasına hükmeden diğer rakipleri de (Narvi hariç ) birkaç yıl içerisinde Uzakdoğu ülkelerinde fabrikalarını kurarak üretime geçmişlerdir. Söz konusu markaların bu ülkelerde ürettikleri ürünlerin kaliteleri ile ilgili müşteri şikâyetleri son derece artmıştır.

Dolayısıyla saunanızda kullanılacak sauna sobasının her hangi bir Avrupa markası ve CE belgesinin olması hiçbir değer taşımaz. Söz konusu sauna sobasının % 100’nün hangi ülkede üretildiğine dair satın alacağınız kişi veya kuruluştan mutlaka yazılı belge isteyiniz.

Beyform Sauna

©1996 – 2018 Beyform. Tüm hakları saklıdır.

Burası denemeler yapmak amacıyla oluşturulmuş bir Demo/Test sistemidir. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın. Kapat